Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ilustracja Oli na książce Doroty Mularczyk

17lutego 2017r. Szkołę Podstawową nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim  odwiedziła pisarka Dorota Mularczyk, autorka książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży.

 Pisarka podczas wizyty w szkole

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego pisarka ogłosiła konkurs ogólnopolski na wykonanie portretu „najpiękniejszej potworzycy”. Uczennica SP14 Ola Milczarek otrzymała pierwsze miejsce w tym konkursie. Nagrodą było zamieszczenie zwycięskiego rysunku na okładce najnowszej książki pisarki. Podczas spotkania Pani Dorota Mularczyk wręczyła Oli swoją powieść  „Magiczny świat tuż za płotem. Rafenia.” Na okładce książki  możemy podziwiać pracę uczennicy. Autorka podziękowała Oli za wspaniałą ilustrację i podzieliła się kilkoma refleksjami dotyczącymi wyboru „najpiękniejszej potworzycy”. Następnie pani Mularczyk opowiedziała uczniom o pracy pisarza i swoich literackich inspiracjach. Podkreśliła w swym wystąpieniu rolę książek w życiu dzieci i młodzieży oraz  zachęcała wszystkich do czytania i pisania. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pisarce pytania dotyczące książek i jej twórczości. Mogli również zakupić książki w których autorka składała swój autograf.

 

Źródło: SP 14


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij