Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Gala pieśni patriotycznej

11 listopada w kościele św. Marcina odbyła się Gala Laureatów Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Koncert honorowym patronatem objął prezydent Marcin Witko. To już piętnasta edycja konkursu, którego organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury Za Pilicą.

Podczas uroczystej gali zaprezentowali także laureaci pierwszych miejsc V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej: Maria Mucha z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej oraz Julia Śmiechowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1. Publiczność wysłuchała interpretacji pieśni i recytacji utrzymanych w duchu patriotycznym. Dzięki niezwykle uzdolnionej młodzieży to był wyjątkowy koncert.

Jury konkursowe w składzie: Katarzyna Małek, Roksana Borowiecka i Marek Doleciński przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w XV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej:

Kategoria wiekowa- klasy IV- VI szkoły podstawowej:

I miejsce: Dominika Kwiatkowska- Powiatowe Centrum Animacji Społecznej,

II miejsce: Tymon Ćwiertnia- Szkoła Podstawowa nr 1,

III miejsce: Antonina Kurzyk- Powiatowe Centrum Animacji Społecznej,

wyróżnienie: Alicja Witko- Szkoła Podstawowa nr 11.

Kategoria wiekowa- klasy VII- VIII szkoły podstawowej:

I miejsce: Julia Stodulska- Szkoła Podstawowa nr 8.

II miejsce: Julia Śmiechowicz- Powiatowe Centrum Animacji Społecznej,

III miejsce: Zofia Legierska- Szkoła Podstawowa nr 6.

Kategoria wiekowa- szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: Julia Stępień- Fundacja „ Pasaże Pamięci”,

II miejsce: Weronika Wójcik- Powiatowe Centrum Animacji Społecznej,

III miejsce: Sandra Makowska- Studio Piosenki,

wyróżnienie: Jakub Jędrzejewski- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8.

W tym roku z okazji jubileuszowej XV edycji Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej jury przyznało również nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego wykonawcy, którą otrzymał: Daniel Wysokiński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8.

Gratulujemy!

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij