Finał VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

VIII edycja powiatowego konkursu o tytuł Mistrza Ortografii odbyła się 24 maja 2019r., w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim. W zmaganiach wzięło udział 13 siódmoklasistów. Formą międzyszkolnego konkursu było dyktando sprawdzające umiejętności stosowania zasad ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych.

konkurs ortograficzny

Po analizie prac uczniów Międzyszkolna Komisja Konkursowa w składzie: pp. Anna Rożej, Anna Kowalska, Iwona Gawarzyńska, Agnieszka Adamiec, Aneta Bartosiak wyłoniła i nagrodziła zwycięzców.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Martyna Maciejczyk ze Szkoły Podstawowej w Będkowie, nauczycielką jest Renata Wochna.

II miejsce wywalczyła Aleksandra Kowalska ze Szkoły Podstawowej
w Smardzewicach, nauczycielką jest Marzena Zrobek.

III miejsce przyznano Ninie Siarkiewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim, nauczycielką jest Iwona Gawarzyńska.

Wyróżnienie otrzymał Maciej Paliński ze Szkoły Podstawowej nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim, nauczycielką jest Anna Kowalska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nauczyciele odebrali podziękowania za współpracę z tomaszowską „Trzynastką”.