Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ekspozycja w MBP poświęcona K.K. Baczyńskiemu

Z okazji 100. rocznicy urodzin Kamila Krzysztofa Baczyńskiego – najwybitniejszego poety czasów okupacji, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Prez. I. Mościckiego 6 można obejrzeć niewielką ekspozycję poświęconą poecie, w tym część zbiorów tematycznie związanych z autorem „Elegii o chłopcu polskim”.

Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22 stycznia 1921 roku w Warszawie. Zginął w Powstaniu Warszawskim; poległ 4 sierpnia 1944 roku na posterunku w pałacu Blanka, śmiertelnie raniony przez niemieckiego snajpera. Przed śmiercią, w okresie okupacji niemieckiej ogłosił cztery tomy poetyckie i wiele wierszy wydanych drukiem w konspiracyjnej prasie.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

(Fot: MBP)


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij