Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele zostali nagrodzeni

Do tradycji tomaszowskiej oświaty wzrosła już uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gronie pracowników przedszkoli, szkół i placówek oświatowo–wychowawczych z władzami samorządowymi i oświatowymi. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się w piątek (14 października) w O.K. TKACZ – filii MCK – było okazją, by nagrodzić nauczycieli i dyrektorów szkół.

Oświata

W trakcie uroczystości, wychowankowie z  Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego im. rotmistrza Witolda Pileckiego zaprezentowali program artystyczny „Ścieżka edukacyjna”.

Nagrodami prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego uhonorowani zostali wyróżniający się dyrektorzy i nauczyciele: Iwona Sudak (dyrektor Zespół Szkolno – Przedszkolnego nr 2), Ligia Twardowska (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3), Anna Grabek (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5), Sławomir Żegota (dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6), Wacława Bąk (dyrektor Zespołu Szkół nr 4), Elżbieta Wilczyńska (dyrektor Zespołu Szkół nr 8) i Jolanta Jabłońska (dyrektor Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego), Lidia Zaręba (wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6), Anna Nowak (wicedyrektor Zespołu Szkół nr 4), Robert Tyczyński (nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1), Jolanta Piątkowska (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2), Elżbieta Jachimowska (nauczyciel wychowania przedszkolnego Przedszkole nr 9 im. Jana Pawła II
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3), Emilia Golenia (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4) Agata Kaczuba (nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4), Małgorzata Kapka (nauczyciel jęz. polskiego w Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5), Ewa Stańczak-Świderska (nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 14 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6), Agnieszka Sawicka (nauczyciel historii w Zespole Szkół nr 4), Edyta Sałowska (nauczyciel jęz. niemieckiego w Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego), Ewa Rosół (nauczyciel historii w Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego), Renata Lewandowska (nauczyciel jęz. angielskiego w Gimnazjum nr 7). Nagrody wręczyli prezydent Marcin Witko, wiceprezydent Zofia Szymańska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta.

- Święto pracowników oświaty jest szczególną okazją,  by podziękować za wskazywanie młodemu pokoleniu najcenniejszych wartości życia, nauki szacunku do drugiego człowieka, odkrywania piękna otaczającego świata oraz przekazywanie bogactwa wiedzy.  Dziękuję za dzielenie się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta pasją do nauczania i wychowania, za serdeczność okazywaną rodzicom, a także koleżeńską życzliwość, która zapewnia miłą atmosferę pracy – mówi prezydent Marcin Witko.

Decyzją zarządu powiatu tomaszowskiego uhonorowani zostali: Ewa Męcina (dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego), Mariola Przybylska (dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2), Tomasz Węgrzynowski (dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego), Jolanta Janicka, Dorota Chruścielewska–Chojnacka (I Liceum Ogólnokształcące), Kinga Marcińczak (II Liceum Ogólnokształcące), Andrzej Oczkowski i Anetta Holc (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1), Aleksander Kostanek i Roksana Mazurek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2), Dariusz Piotrowski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3), Joanna Kobyłecka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6), Wioletta Madej (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8), Ireneusz Sławomir Zakrzewski (Specjalny Ośrodek Szkolno– Wychowawczy), Katarzyna Tomala (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna).

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymali: Anna Czyż (Zespół Szkół nr 4), Krzysztof Filipowicz (Zespół Szkół nr 4) i Jolanta Wawrzeńczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2). Natomiast nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty trafiła do Ewy Brzezińskiej (wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6), Piotra Kaniewskiego (Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego), Małgorzaty Krych (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4). Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Kamila Madzio (dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1), Katarzyna Konewka i Jolanta Szafrańska (Zespół Szkół nr 4), Sławomira Przybyszewska (Zespół Szkół nr 8), Elżbieta Kafar (Szkoła Podstawowa nr 14 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr 6) oraz Izabela Chaber (Gimnazjum nr 7).

Odznaczenie I stopnia - Złoty Krzyż Zasługi trafił do Małgorzaty Maleszki (Szkoła Podstawowa nr 14 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6), Medal Złoty za Długoletnią Służbę do Renaty Sawińskiej (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2), Medal Srebrny za Długoletnią Służbę do Jolanty Gawłowskiej (wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1), Anety Kościstej i Krystyny Rurarz (Szkoła Podstawowa nr 13 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1), Jolanty Wawrzeńczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2), Moniki Zając (Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego), Izabeli Kowary (Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego), a Medal Brązowy za Długoletnią Służbę do Agnieszki Sawickiej (Zespół Szkół nr 4) i Radosława Pająka (Gimnazjum nr 7). Ponadto za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrodą Kuratora została wyróżniona: Anetta Klimczak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

W trakcie uroczystości odczytano również list Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. Spotkanie poprowadziły Halina Szczucińska i Beata Stańczyk.