Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Dwunastka” wśród uDOSTĘPniaczy

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze”. Dzięki temu uczniowie mogli podnieść swoją świadomość na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 
udostępniacze logo
„Dwunastka” znalazła się w gronie stu szkół podstawowych w Polsce, w których projekt ˗  przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ˗  był  realizowany.

Uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych przekazanych przez MIiR. Dowiedzieli się m.in.: czym jest dostępność, jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”, jakie są przykłady barier architektonicznych i możliwości ich usunięcia, a także czym jest program Dostępność Plus i jak fundusze europejskie wspierają osoby z niepełnosprawnościami.

Wzięli też udział w konkursie, w ramach którego przygotowali pracę związaną tematycznie z projektem. Dzięki temu szkoła otrzymała nagrodę – sześć zajęć warsztatowych na temat dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Do uczniów trafiły dyplomy i upominki.

Projekt wykonany w ramach konkursu można zobaczyć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=qZZu2aX6Vm8&t=15s

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 12

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij