Do Hymnu! Szkoła z Tomaszowa Mazowieckiego w konkursie

W najbliższy piątek 21 września o godzinie 8:30 w Zespole Szkół "Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne" w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

Jest to wydarzenie odbywające się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez Narodowe Centrum Kultury. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne.

W sumie hymn zaśpiewa 50 000 tysięcy uczniów w największych miastach i małych wioskach - od Wyspy Wolin po Bieszczady i od Podlasia po Zgorzelec. W jednej ze szkół zaśpiewa jednocześnie 700 uczniów!

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: www.dohymnu.nck.pl

W zakładce „Do pobrania” są materiały graficzne, regulamin, itp., a w poniższym linku znajduje się krótki zwiastun konkursu:

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontaktowanie się z sekretariatem Szkoły lub bezpośrednio z Narodowym Centrum Kultury.

Źródło: Nardowe Centrum Kultury