62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

W Miejskim Centrum Kultury, filii MOK, 10 marca 2017 r. odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miejski Ośrodek Kultury jest organizatorem tego wydarzenia od blisko 40 lat.

Konkurs recytacji

Jury w składzie Karina Góra - reżyserka, twórczyni autorskiego Teatru „Trzcina”, absolwenta wydziału reżyserii teatrów dzieci i młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Adam Mortas - aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Milena Lisiecka-Sieczkowska - aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralne im. Aleksandra Zelwerowicza, od 2005 roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi, wysłuchało 17 prezentacji w turnieju recytacji, 1 w turnieju wywiedzione ze słowa oraz 1 w poezji śpiewanej i postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

W kategorii dorosłych:

I nagroda - Barbara Skawińska - MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

W kategorii młodzież:

I nagroda – Adam Szymczyk – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

II nagroda – Damian Anterszlak – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

III nagroda – Olga Sobańska – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie – Weronika Tokarska – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie – Martyna Kot – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie – Aleksandra Wojtaszek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie – Sebastian Lenartowicz – Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz.

wyróżnienie za wiersz „Inge Bartsch” – Wioletta Madej – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

W kategorii poezja śpiewana:

I nagroda – Piotr Goljat.

Do reprezentowania powiatu na poziomie konfrontacji rejonowych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. 18 marca 2017 r. zakwalifikowali się: Adam Szymczyk, Damian Anterszlak, Olga Sobańska, Weronika Tokarska, Martyna Kot, Aleksandra Wojtaszek, Barbara Skawińska, Piotr Goljat.

Fundatorem nagród dla laureatów konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali także bezpłatne zaproszenia na koncert „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca” który był wyjątkową formą podsumowania konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej drodze artystycznej.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury