Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


49 tys. zł na edukację ekologiczną

Miasto pozyskało dofinansowanie na realizację dwóch projektów ekologicznych w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków i w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II. Dotacja wynosi 49 tys. zł.

Ekologia

W ramach konkursu na dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z dziedziny Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2016/2017”, miasto otrzymało dofinansowanie dla dwóch projektów.
 
Pierwszy - „Zakręceni na ekologię” – to program edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Przyznana dotacja wynosi 24 500 zł. Drugi - „Wędrówki z ekologią po Ziemi Łódzkiej” – to program edukacji ekologicznej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Przyznana dotacja wynosi 24 500 zł.

Konkurs WFOS i GW skierowany był do placówek oświatowych na terenie województwa łódzkiego. W ramach projektu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne oraz zorganizowane zostaną wycieczki, warsztaty terenowe i stacjonarne. Przeprowadzone również będą konkursy ekologiczne wraz z nagrodami rzeczowymi (książki, dyplomy, ramki cyfrowe, powerbanki, pendrive, bidony, torby ekologiczne, artykuły plastyczne, śpiwory turystyczne, plecaki, karimaty, lornetki, albumy książkowe), które również będą ufundowane z środków WFOŚ i GW w Łodzi.

Uczestnicy projektu z zakresu edukacji ekologicznej będą zgłębiać walory przyrodnicze najbliższej okolicy i województwa łódzkiego, możliwości ochrony bioróżnorodności wybranych ekosystemów oraz możliwości działań dążących do ochrony środowiska naturalnego, w którym żyją.

Ważnym elementem projektu jest możliwość przeniesienia zdobytej przez uczniów wiedzy i wrażliwości ekologicznej do swoich rodzin. Realizacja tych działań może wpłynąć na rozbudzenie świadomości ekologicznej osób dorosłych.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij