W „Dziesiątce” dzieciaki kochają psiaki i kociaki

„Pełna miska dla zwierząt ze schroniska”, pod takim hasłem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków prowadzili w kwietniu zbiórkę dla zwierzaków ze schroniska. To druga edycja akcji.

Zdjęcie z przeprowadzonej akcji

Przedsięwzięciem kierowała wychowawczyni klasy III c. Uczniowie klasy 3 c nagłaśniali akcję rozwieszając plakaty i rozdając ulotki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pomogli uczniowie ze szkoły i ich rodzice.

Dary zostały przekazane psiakom i kotom. A udało się zebrać:

• 176 kg suchej karmy
  • 50kg karmy w puszkach
  • 8 kg kaszy
  • 4kg ryżu
  • 2 kg makaronu
  • 6 batonów mięsnych
  • 10 kg przysmaków dla psów
  • 5 kg karmy dla kotów
  • 5 kg karmy w puszkach dla kotów
  • 1,5 kg przysmaków dla kotów
  • koce, kołdry, poduszki
  • 3 obroże, 3 smycze, 2 zabawki dla kotów, 1 piłka dla psa, 1 gryzak, szczotka do czesania, 1 zabawka dla psa

Wszystkim darczyńcom:  uczniom, rodzicom, nauczycielom klas I-III organizatorzy bardzo dziękują.