Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rajdowcy w Przedszkolu nr 16 w ZS-P nr 1

W ramach spotkań ze znanymi sportowcami dzieci z Przedszkola nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 mogły poznać 19 października 2016r. Tomasza Kistera i Adriana Wichłacza z Automobilklubu Tomaszowskiego. Obydwaj są utytułowanymi kierowcami amatorami startującymi w imprezach typu KJS (Konkursowa Jazda Samochodem). Startowali m.in. w najbardziej prestiżowym w Polsce „Rajdzie Barbórka”.

 Zdjęcie dzieci w samochodzie

Kierowcy zaprezentowali samochody, którymi ścigają się podczas rajdów. Dzieci mogły wejść do nich
i przekonać się, że bardzo różnią się od zwyczajnych aut. Zakładały kaski i oglądały wzmocnienia konstrukcji samochodów sportowych.

 

Mistrzowie Okręgu Łódzkiego oraz Okręgu Warszawskiego pokazali próbkę swoich umiejętności rajdowych na placu przedszkolnym. Później w sali Tomasz Kister i Adrian Wichłacz opowiadali przedszkolakom o swoich osiągnięciach sportowych. Przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze (dostosowaniu prędkości pojazdów do przepisów i warunków pogodowych oraz
o obowiązku noszenia odblasków).

 

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem opowiadały w domu swoim rodzicom o wrażeniach ze spotkania z rajdowcami.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij