• Data opublikowania: 2016-03-29

„JOKERY 2016” – dla zespołów z Kielc i Tomaszowa

W ubiegły weekend w Tomaszowie rozegrany został XI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców „JOKERY 2016”. Impreza od jedenastu lat jest organizowana przez Szkołę Podstawową nr 13 (obecnie ZS-P nr 1) i działający w tej szkole Uczniowski Klub Sportowy „13 JOKER”. Współorganizatorem tej największej w naszym województwie imprezy siatkarskiej dla najmłodszych jest Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz siatkarski Klub Sportowy „LECHIA”.   Patronatem zawody objęła Fundacja POLSKA SIATKÓWKA.

Zdjęcie z turnieju

Tegoroczna edycja tomaszowskiego turnieju „JOKERY 2016” rozgrywana była w kategorii „czwórek” i zgromadziła na starcie 140 uczestników reprezentujących takie ośrodki siatkówki dziecięcej jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Częstochowę, Bełchatów, Kielce, Koło, Opole, Piotrków Tryb, Żychlin, Rawę Mazowiecką, Komprachcice, Konstantynów Łódzki, Kluczewsko i Tomaszów Mazowiecki.

Turniej rozgrywany był przez 2 dni w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. W sobotę rywalizowały dziewczęta, a w niedzielę chłopcy. W ciągu weekendu na trzech boiskach do minisiatkówki (rozmiary boisk i wysokość siatki dostosowane do wieku uczestników) rozegrano 59 meczów minisiatkówki. „Czwórki” rywalizowały ze sobą wg przepisów PZPS obowiązujących w kategorii „Kinder+Sport”. Dla wielu zespołów turniej ten był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się na wiosnę eliminacjami ogólnopolskiego turnieju KINDER+SPORT.

W „czwórkach” dziewcząt rywalizowało 16 drużyn. Zwyciężyła drużyna DMKS „Plas” Kielce przed „Siatkarzem” Koło i gospodyniami turnieju UKS „13Joker” Tomaszów Maz.

W turnieju chłopców rywalizowało 13 zespołów. Najlepszym okazał się również DMKS „Plas” Kielce, przed TS „Koset” Grudziądz i KS „Lechia” Tomaszów Maz.

Podczas tegorocznego turnieju po raz pierwszy wręczono statuetki „JOKERA TURNIEJU” które przygotowała Fundacja Polska Siatkówka. Tytuły te otrzymali:

• Aleksandra Kaleta – ( „Plas” Kielce)
  • Oliwia Matysiak – ( „Siatkarz” Koło )
  • Małgorzata Jedyk – ( „13Joker” Tomaszów Maz. )

• Maciej Staniec - ( „Plas” Kielce I )
  • Radosław Tuleja – ( „Koset” Grudziądz )
  • Damian Fałek – ( KS „ Lechia” Tomaszów )

Zorganizowanie turnieju dla najmłodszych było możliwe dzięki wsparciu wielu firm i instytucji, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Nad całością organizacyjną i sportową XI Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt           i Chłopców „JOKERY 2016”czuwał trener-koordynator Akademii Tomaszowskiej Siatkówki – Piotr Jedyk, któremu pomagali Dariusz Kobacki (UKS 13 Joker) i Andrzej Zając (KS Lechia).

Obsadę sędziowską turnieju zabezpieczała Grupa Animatorów „Volley Service” oraz sędziowie młodzieżowi UKS 13 Joker.

XI Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców
„ JOKERY 2016 ”

1. DMKS PLAS             Kielce
  2. KS SIATKARZ         Koło
  3. UKS 13 JOKER          Tomaszów Maz                                                                                      (Fijałkowska Inga, Jedyk Małgorzata, Kaczmarek Wiktoria, Kwaśniewska Ola, Owsianka Oliwia,                          trener -Piotr Jedyk )

1. UKS LIDER                         Konstantynów   Łódzki
  2. ZPS                                         Kluczewsko
  3. LUKS   SUKCES                    Komprachcice
  4. LUKS   SUKCES                    Komprachcice II
  5. SMS I LO OPOLANKA      Opole
  6. JEDYNKA                             Ostrowiec Świętokrzyski
  7. SMS I LO OPOLANKA      Opole II
  8. SMS I LO OPOLANKA      Opole III
  9. UKS 13JOKER                      Tomaszów Maz II
  10. LKS BŁYSK                         Aleksandrów
  11. MUKS   JEDYNKA              Ostrowiec Świętokrzyski II
  12. ZPS                                        Kluczewsko II
  13. KS SIATKARZ                     Koło

1. DMKS   PLAS                     Kielce
  2. TS KOSET                        Grudziądz
  3. KS LECHIA SP 13          Tomaszów Maz                                                                                           ( Fałek Damian, Kusideł Tomasz, Kiełczewski Wiktor, Stańdo Dawid, trener - Dariusz Kobacki )

1. UKS 13JOKER                   Tomaszów Maz
  2. KS LECHIA SP 12            Tomaszów Maz
  3. KS LECHIA                        Tomaszów Maz
  4. MUKS VOLLEY 5             Piotrków Tryb.
  5. DMKS PLAS                     Kielce II
  6. AS VOLLEY   TEAM         Żychlin