SP 12 z certyfikatem „Szkoły Promującej Zdrowie”

Szkoła Podstawowa nr 12 w ZS-P nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim otrzymała Certyfikat  Szkoły Promującej Zdrowie. Przedstawiciele placówki odebrali go z rąk ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

certyfikat sp 12

Program Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1992 r. Jego celem jet promowanie zdrowego stylu życia. Każda placówka promująca zdrowie regularnie przeprowadza diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia całej społeczności przedszkolnej/szkolnej, tj. uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Na podstawie jej wyników formułuje priorytetowe problemy oraz planuje swoje działania.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 27 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.