Kto wody nie szanuje, ten życie marnuje – happening uczniów Gimnazjum nr 3

13 maja uczniowie klasy IIb Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim wraz z nauczycielami zorganizowali happening „Studnia dla Południa”. Szkoła włączyła się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, które mają zwrócić uwagę na kwestię dostępu do wody i sanitariatów w krajach rozwijających się.

Kto wody nie szanuje, ten życie marnuje –  happening uczniów  Gimnazjum nr 3

Celem happeningu było propagowanie idei oszczędzania wody wśród społeczności lokalnej oraz rozpowszechnianie wiedzy o problemach z dostępem wody na świecie. Uczniowie chcieli uświadomić tomaszowianom, że na świecie aż 663 miliony osób nie ma wody. Podczas happeningu wygłaszali hasła promujące oszczędzanie wody, przeprowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych, w których główną nagrodą była oczywiście woda. Akcję koordynowali Anna Borcuch i Marcin Rybak.