IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak” odbył się 22 maja w Przedszkolu nr 7.  Dzieci brały udział w konkurencjach tj: dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych, odpowiadały na pytania w quizie „Prawda czy fałsz”, dopasowywały napisy do obrazków, liczyły sylaby w wyrazach, wskazywały pozycję obronną w przypadku ataku psa.

konkurs międzyprzedszkolny

Podczas zadań sprawnościowych na rowerach, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego pokonały trasę zgodnie z ustawionymi znakami drogowymi, sprawnie jeździły slalomem między pachołkami oraz wykonały „Zjazd strażaka”. Po części konkursowej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

I miejsce zdobyli: Sergiusz Grzelka z Przedszkola nr 7, Jakub Sowik z Przedszkola nr 5 oraz Nadia Solar z Przedszkola nr 17.  II miejsce: Filip Kubiak z Przedszkola nr 16, Pola Lenarcik z Przedszkola nr 20, Adrian Robaczewski z Przedszkola nr 11 Jakub Przybysz z Przedszkola nr 14. III miejsca zdobyli: Łukasz Gajewski  z Przedszkola nr 9, Bartosz Szewczyk z oddziału przedszkolnego SP nr 12 "Tęczowa Akademia", Weronika Moskwa z Przedszkola nr 12, Wojciech Kałwa z Przedszkola nr 19. Wyróżnienia otrzymali: Olga Jabłońska z Przedszkola nr 3, Olaf Jabłoński z Przedszkola nr 2, Piotr Tomczyk z Przedszkola nr 8.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki - niespodzianki. Jury pogratulowało wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiątkowe dyplomy otrzymali opiekunowie za przygotowanie swoich pociech, przedszkola, które wzięły udział w konkursie oraz jury.