• Data opublikowania: 2015-12-29

Aleksandra Kapruziak trzecia w biegu na 500m!

Drugi dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim i kolejne medale dla tomaszowian. Aleksandra Kapruziak z Pilicy Tomaszów zdobyła "brąz" w biegu na 500 metrów. Dwa miejsca na podium wywalczyły również tomaszowskie panczenistki w zawodach drużynowych.

W biegu na 1500m złoty medal wywalczył mistrz olimpijski  Zbigniew Brodka, ósmy był  Mateusz Owczarek z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Dobry wynik uzyskała również Karolina Bosiek (Dziewiątka Tomaszów) - w biegu na 1000m była czwarta.

W biegu drużynowym kobiet, drugie miejsce zajęła Dziewiątka Tomaszów (Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Agata Jabłońska), a trzecie Pilica Tomaszów (Natalia Jabrzyk, Aleksandra Kapruziak, Katarzyna Ulkowska).

Równolegle rozgrywane są również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Aleksandra  Kapruziak zdobyła we wtorek dwa złote medale w biegu na 500m i 1000m.

Oprócz sportowych wrażeń, licznie zgromadzona publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji. Efektywną Rewię na lodzie przygotowała firma OTTO – jeden ze sponsorów mistrzostw. Natomiast wieczorem, kilkaset tomaszowian bawiło się na dyskotece z DJ na lodzie.

W środę ostatni dzień mistrzostw. Tego dnia odbędą się  biegi na 1000m mężczyzn, 3000m kobiet, 5000m mężczyzn i mass start kobiet, mass start mężczyzn. Oprócz tego koncert zespołu „Inny Wymiar” (początek o godz. 16.30). O 18 nastąpi oficjalne zamknięcie mistrzostw, a później zorganizowana zostanie ślizgawka dla mieszkańców z LOTTO.